PIELGRZYMKA FRANCISZKANÓW ŚWIECKICH REGIONU WROCŁAWSKIEGO

NA UROCZYSTOŚCI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 2017 R

DO ŚWIĄTYNI OPATRZNOŚCI BOŻEJ W WARSZAWIE

         Odpowiedzialna za pielgrzymkę s. Stanisława Szulikowska ofs oraz o.Kunibert Kubisz OFM.

         Grupa 50-cio osobowa braci i sióstr w tym część sympatyków z Wspólnot FZŚ, na zaproszenie Kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego wyruszyła do świątyni Opatrzności Bożej na obchody 99 rocznicy Niepodległości Polski. W Stolicy powitało nas pięknie wschodzące słońce jakby zapowiadające dobry dzień. Z przewodnikiem zwiedzaliśmy Panteon zasłużonych Polaków. Tam znajdują się relikwie świętych kapłanów, między innymi św. brata Alberta Chmielowskiego patrona naszego Regionu.

        

         O godzinie 12 uczestniczyliśmy we Mszy świętej którą sprawował o.Kunibert z biskupem   warszawskim   Rafałem Markowskim za wolną Ojczyznę, za nasze Wspólnoty i za nasze rodziny. Biskup Rafał powitał nas słowami „Niech będą błogosławione nogi tych co tu przychodzą.” Byliśmy wdzięczni za te słowa, bo to już kolejny raz nawiedziliśmy Świątynię  ( w ubiegłym roku byliśmy na Święcie Dziękczynienia za chleb).

        

         Po przerwie na obiad wróciliśmy do Świątyni na niezwykły koncert. Była to Msza F-dur Józefa Michała   Ksawerego Poniatowskiego, krewnego ostatniego polskiego króla. Utwór ten powstał w czasie, gdy Polska nie była na mapie Europy. Dzieło wykonali wybitni polscy artyści pod batutą Pedro Amarala, dyrektora artystycznego Filharmonii Lizbońskiej. Dla wszystkich było to wielkie przeżycie.

         Złączeni w dziękczynnej modlitwie za opiekę Opatrzności Bożej nad naszą Ojczyzną wróciliśmy szczęśliwie do naszych domów i rodzin.

Opracowała s. Stanisława Szulikowska ofs