W dniach 01 – 03 maja 2015 r. – odbyły się kolejne rekolekcje regionalne w Ząbkowicach Śląskich w domu rekolekcyjnym OO. Pallotynów. Czego oczekuje od nas Bóg? To główne motto tegorocznych rekolekcji, prowadzonych przez o.Kuniberta Kubosza. Jedna z sióstr uczestnicząca w rekolekcjach napisała „Podstawą naszego życia duchowego jest miłość – tę prawdę już usłyszeliśmy w treści pierwszej katechezy. Ojciec poruszył dwie ważne kwestie, które św. Franciszek pielęgnował wśród swoich braci. Pierwsza to, że czyny wielkie nie przynoszą owoców tak jak małe uczynki miłości wykonywane często i codziennie. Kropla drąży skałę  i dodała  „ jesteśmy stworzeni na podobieństwo i obraz Boga i że w każdym człowieku powinniśmy szukać iskry bożej, wydobywać ją jak najczęściej na światło dzienne. Wtedy nasz brat promieniuje w naszych oczach”.

  W tym czasie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, adorowaliśmy Pana Jezusa i przeżywaliśmy wieczór maryjny, bo to miesiąc poświęcony Matce naszego Pana.

  Był wieczór braterski - dzielenie się doświadczeniem życia franciszkańskiego. Nie było wątpliwości, że Duch Pański otwierał serca Braci i Sióstr na przekazanie swoich osobistych skarbów życia duchowego. Miało miejsce przyjęcie Brata do nowicjatu.

  Kończąc te rekolekcje wracaliśmy do pouczenia kapłana, który przypomniał

  „Sobór Watykański II określił, że wszyscy chrześcijanie zobowiązani są do apostolstwa. Do form apostolstwa należą: głoszenie słowa, apostolstwo przykładu, modlitwa, zjednoczenie swojego cierpienia z krzyżem Jezusa”.

  Czy te rekolekcje były „udane” będzie można rozpoznać po owocach nawracania, czynach pokutnych i życiem Ewangelią.