27 czerwca 2015 - spotkanie rady

W dniu 27 czerwca 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie Rady. Spotkanie rozpoczęto Mszą Św. sprawowaną w kaplicy sióstr Felicjanek w parafii św. Augu-styna we Wrocławiu. Pierwsza część spotkania została poświęcona podsumowaniu pierwszego roku pracy Rady - słabości i osiągnięcia. Bardzo szczegółowo omówiliśmy pielgrzymkę: staranne przygotowanie oprawy Mszy św., czytań liturgicznych, udziału we Mszy Św. pielgrzymów.

W planie pracy na drugie półrocze 2015 r. przyjęto między innymi:

a)   spotkanie braterskie w dniu 19 września br. we Wrocławiu w parafii św. Franciszka z Asyżu, rozpoczęcie o godz.10

b)    spotkanie przełożonych Wspólnot w dniu 24 października br. w parafii św. Augustyna we Wrocławiu o godz.10

c)    przeprowadzenie kapituł sprawozdawczo-wyborczych we wspólnocie w Żarach, Nowej Soli, Zielonej Górze

d)    udział w ogólnopolskiej pielgrzymce świeckich franciszkanów na Jasną Górę

e)    rekolekcje regionalne w Głogowie w dniach 20 – 22 listopada br., 24 miejsca.

Na rekolekcje będą zapisywane te osoby, które nie uczestniczyły w reko-lekcjach w Ząbkowicach Śl., ze wspólnot: Nowa Sól, Zielona Góra, Legnica, Jawor, Złotoryja, Głogów. Rekolekcje będzie prowadził O.Paweł Sroka OFM

f)     organizowanie niedzieli powołaniowych we wspólnotach w Kłodzku, Świdnicy, we Wrocławiu w parafii św. Franciszka z Asyżu

g)    na zaproszenie Regionu Opolskiego 3.osoby z Rady Regionu będą uczestniczyły w dniu w 02.08.2015 r. w Święto Matki Bożej Anielskiej w Prudniku – Las w uroczystościach poświęconych Sł. Bożemu Prymasowi Wyszyńskiemu.

h)   spotkanie w FZŚ w Pasikurowicach k/Wrocławia w lipcu br.

Ponadto członkowie Rady Regionalnej kontynuując budowanie wspólnoty ewangelicznej spotkają się w dniu 10.09. br. by przez modlitwę, rozważanie napomnień św. Franciszka i braterską rozmowę umacniać się w posługiwaniu Braciom i Siostrom.