03 stycznia 2015 - spotkanie odpowiedzialnych za formację

W dzień Najświętszego Imienia Jezus - 03 stycznia 2015r spotkali się odpowiedzialni za formację we wspólnotach aby przeżywać braterstwo przez udział we Mszy Św. i modlitwę brewiarzową oraz pogłębiając znajomość życia św. Franciszka. Po wysłuchaniu konferencji o formacji w postulacie, Bracia i Siostry dzielili się w grupach osobistym doświadczeniem z przeżywania duchowości św. Franciszka. Między innymi odpowiadali na pytania: co tobie dała dotychczasowa formacja, jak rozumiesz słowo „braterstwo”, która modlitwa św. Franciszka jest Tobie „najbliższa”? Następnie podzielono się wypowiedziami w grupach.

Między innymi padła taka wypowiedź – „We wspólnocie czujemy, że ktoś nas kocha, przychodzimy do swoich, którzy tak samo myślą i czują. Np. współżycie przed ślubem - tu wiemy, że jest grzechem i nikogo nie dziwi taka postawa i możemy się upewnić, że idziemy z duchem Ewangelii , a nie świata”.„Staramy się opiekować braćmi i siostrami w potrzebie, wiemy co każdy przeżywa, bo podczas dzielenia się Słowem Bożym czy głoszenia katechezy ujawniają się różne problemy i trudności jakie przeżywamy. Ważne jest żeby nie być samemu ze swoimi problemami. Często modlimy się jeden za drugiego”.

Następne spotkanie z odpowiedzialnymi za formację odbędzie się w parafii św. Augustyna we Wrocławiu w marcu 2015r. Podczas spotkania będziemy kontynuowali przygotowanie do prowadzenia postulatu.